lvz online bekanntschaften deutschland dating site in usa zimbabwe singles wesel kostenlos chat free deutschland video calls singleboerse wendland tank
Dla Pary Młodej,  Q&A

Jak wygląda moja praca i czym się wyróżnia wśród innych fotografów ślubnych?

Jeśli znaleźliście się tutaj, pewnie macie przed sobą swój najważniejszy dzień w życiu. Termin zapewne już znany, powoli kształtują się plany i jednym z nich jest wybór fotografa, który ten dzień przeżyje razem z Wami i uwieczni go na zdjęciach.

Jest mi bardzo miło, jeśli rozważacie mnie jako tą osobę.

I zapewne chcielibyście wiedzieć jak wygląda moja praca?

Poniżej znajdziecie odpowiedzi na większość nurtujących Was zapewne pytań. Jeśli jednak, po przeczytaniu tego tekstu, coś nadal będzie dla Was niejasne, zapraszam serdecznie do bezpośredniego kontaktu ze mną. Czy to przez telefon, Skype, czy na żywo, przy kawie. Chętnie opowiem Wam więcej o sobie i o swojej pracy jako fotografa ślubnego.

Jak dużo czasu spędzisz razem z nami w dniu Ślubu?

To zależy od ustaleń, ale przy pełnym pakiecie spędzam z Parą Młodą czas począwszy od przygotowań, gdzie fotografuję detale, atrybuty oraz luźniejsze sceny rodzinne i ogólnie pojęte przygotowania do ślubu, poprzez Ceremonię, Przyjęcie Weselne, aż do oczepin włącznie. Wówczas moja praca w tym dniu się kończy.

Czy wykonujesz również sesje narzeczeńskie/ślubne?

Tak, niekiedy w grę wchodzi także sesja ślubna czy narzeczeńska. Wówczas umawiamy się w innym terminie, na około 2-3 godziny. Jednakże i tutaj wszystko zależy od miejsca, zakresu sesji i naszej wyobraźni.

Co zawiera oferta reportażu ślubnego?

Za każdym razem, przed podpisaniem umowy, spotykam się z Parą Młodą i ustalamy indywidualnie zakres danej oferty. W większości przypadków oferta zawiera wykonanie zdjęć reportażowych z Przygotowań, Ceremonii zaślubin w USC i/lub kościele, Przyjęcia Weselnego, minisesji zdjęciowej w dniu ślubu oraz sesji zdjęciowej w innym dniu. Jeśli chodzi o same zdjęcia, można wybrać możliwość pobrania ich on-line lub odebrać je fizycznie na nośniku USB. Każda para otrzymuje także dostęp do galerii online, którą mogą przesyłać swoim gościom i publikować w social media. Istnieje oczywiście możliwość przygotowania klasycznych odbitek, albumu ze zdjęciami lub profesjonalnej fotoksiążki.

Szczegóły oferty znajdziecie tutaj

Ile zdjęć ze Ślubu dostaniemy?

Ilość zdjęć zależy w dużym stopniu od zakresu mojej pracy w dniu Ślubu oraz kilku innych czynników (np. liczby gości). Podczas podpisywania umowy określam minimalną ilość zdjęć dla danej oferty. W większości przypadków ilość ta kształtuje się w przedziale od 150-250 zdjęć. W praktyce otrzymacie ich dużo więcej. Możecie również wybrać, czy wolicie pobrać je sami przez Internet, czy chcecie, bym przekazał je Wam na nośniku USB.

Ile trzeba czekać na gotowe zdjęcia?

Czas oczekiwania to w zależności od zakresu prac od 30 do 60 dni od daty ostatniego zdjęcia (Dzień Ślubu lub Sesja Plenerowa). W tym czasie pracuję nad ich selekcją, obróbką oraz ewentualnymi projektami i zamówieniem albumów, fotoksiążek oraz zamówieniami odbitek.

Jak wygląda sesja plenerowa?

Sesja Plenerowa najczęściej odbywa się w innym dniu niż sama Ceremonia Ślubna, nie później jednak niż 2-3 tygodnie po. Można wówczas na spokojnie poświęcić kilka godzin na zdjęcia, nie tracąc cennego czasu z tego szczególnego dnia. Razem z Parą Młodą ustalamy szczegóły dotyczące miejsca, stylu i zakresu sesji. Spotykamy się w umówionym dniu i w luźnej atmosferze spędzamy czas. Robimy zdjęcia typowo portretowe, ale i zdjęcia z ‚jajem’ czy spontaniczne fotografie pseudoreportażowe. Sesja w zależności od zakresu trwa około 2-3 godzin. Opłaty związane z sesją (dojazd, ewentualne bilety wstępu, czy opłaty za możliwość wykonania zdjęć) ponosi Para Młoda.

Rozważcie również możliwość wykonania sesji narzeczeńskiej, jeszcze przed Dniem Ślubu. Zdjęcia z takiej sesji idealnie nadają się do wykorzystania podczas Ślubu jako np. galeria zdobiąca miejsce Przyjęcia Weselnego, kolaż na powitanie Gości lub element prezentacji multimedialnej podczas podziękowania dla Rodziców.

Na jakim terenie działasz? Czy jest możliwy dojazd?

Mieszkam i pracuję we Wrocławiu, jednakże jestem w stanie dojechać w dowolne miejsce w Polsce i na świecie. Dojazd w granicach Wrocławia i w promieniu około 50 km zawarty jest w ofercie. Dalsze trasy rozliczane są wg. ilości kilometrów. Ewentualne noclegi i wyżywienie w wypadku dłuższych wyjazdów pokrywa Para Młoda. Wyjazdy zagraniczne traktowane są za każdym razem indywidualnie.

Co wyróżnia Ciebie i Twój sposób pracy?

Przede wszystkim jestem osobą niezwykle otwartą i czerpię prawdziwą radość z pracy. Staram się dobrze poznać wszystkich uczestników, bawić się razem z nimi i stworzyć atmosferę wzajemnego zaufania. Dzięki temu zarówno Para Młoda jak i goście chętnie ze mną współpracują, pozują do zdjęć, sami wychodzą z inicjatywą i pomysłami na ciekawe kadry. Dzięki temu moje zdjęcia mają jeszcze więcej emocji i uczuć. Dodatkowo wprowadzam wiele typowo fotograficznych zajęć i aktywności, które motywują gości do pozowania i jeszcze bardziej wpływają na ostateczny efekt zdjęć.

OK, przekonałeś nas, co mamy teraz zrobić?

Jest mi niezmiernie miło. Skontaktujcie się ze mną, zapytajcie o termin i umówimy się na niezobowiązujące spotkanie, podczas którego dowiecie się więcej o mnie i o mojej pracy oraz porozmawiamy o Waszych oczekiwaniach. Spiszemy wszystko, a następnie przygotuję dla Was wzór umowy z ofertą. Kolejnym krokiem będzie podpisanie umowy, przy którym konieczna będzie wpłata 30% wartości umowy (traktuję to jako rezerwację terminu). Od tego momentu zaczniemy już ustalać szczegóły, rozmawiać na temat samego Dnia Ślubu i naszych pomysłów.


Dziękuję Wam serdecznie, za przeczytanie tego wpisu. Mam nadzieję, że pomoże Wam on w zrozumieniu zasad współpracy. Jeśli macie jakieś pytania, z przyjemnością rozwieję wszelkie Wasze wątpliwości!

Życzę udanego dnia!

PS.
Dołączcie do mnie w social mediach:
Facebook: https://www.facebook.com/adrianszczygiel.fotograf
Instagram: https://www.instagram.com/adrianszczygiel_wedding
Instagram: www.instagram.com/adrianszczygiel_photography

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *